Fórum portálu CS PVO 1950-1992

Historie PVOS, PVO PV, RTV, PLD, PLRV a SL slovem i obrazem...

Mýty a skutečnost, dohady a fakta - všeobecně

Diskuze k řadě mýtů a omylů, které souvisely s činností naší protivzdušné obrany.

Moderátor: Netopýr

Mýty a skutečnost, dohady a fakta - všeobecně

Příspěvekod Netopýr » 26.02. 2009 11:29

V tomto subfóru bychom chtěli dát prostor pro diskuzi k řadě mýtů a omylů, které souvisely s činností naší protivzdušné obrany. Po roce 1989 se v zahraničním i našem tisku objevila řada spekulací, dohadů a tzv. "zaručených informací a faktů", která měla "...konečně pravdivě a objektivně..." dát veřejnosti odpověď na některé - do té doby údajně záměrně zkreslované - události.

Naším cílem je, soustředit sem vše, co v době existence československé PVO vyvolávalo ve veřejnosti dohady či spekulace o tom, co se vlastně tenkrát stalo. Různé incidenty a události, které jinak nelze zařadit do příslušného tématu, která zde již byla vytvořena. Máme na mysli např. témata "Letecké nehody a katastrofy" ve fóru Stíhací letectvo či "Narušení vzdušného prostoru" ve fóru Protivzdušná obrana státu.

Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné bádání.

Společná administrace portálu a fóra
Netopýr
Šéfmoderátor

Re: Mýty a skutečnost, dohady a fakta - všeobecně

Příspěvekod rdvanek » 27.07. 2015 22:13

Zdravím.
Mám podezření, že mi radar ruší řídící jednotku v autě. Zatím téměř vždy, když jedu kolem Hrušovan nebo letiště Ruzyně v Praze auto ztratí výkon a řídící jednotka nepustí otáčky nad 3000. To trvá tak cca 15min, kdy se vše vrátí do normálu. Diagnostika z jednotky nevyčte žádnou chybu.
Je to možné?
Kde je umístěn další funkční letecký radar. Zajel bych tam, abych si domněnku potvrdil.

Nebo je vše nesmysl a příčina je někde jinde...
rdvanek
Začínající uživatel

Re: Mýty a skutečnost, dohady a fakta - všeobecně

Příspěvekod Jačejka » 02.08. 2015 18:09

rdvanek píše:Zdravím.
Mám podezření, že mi radar ruší řídící jednotku v autě. Zatím téměř vždy, když jedu kolem Hrušovan nebo letiště Ruzyně v Praze auto ztratí výkon a řídící jednotka nepustí otáčky nad 3000. To trvá tak cca 15min, kdy se vše vrátí do normálu. Diagnostika z jednotky nevyčte žádnou chybu.
Je to možné?
Kde je umístěn další funkční letecký radar. Zajel bych tam, abych si domněnku potvrdil.

Nebo je vše nesmysl a příčina je někde jinde...

Podívej se do Kbel nebo do Čáslavi. Tento případ jsme již řešili asi v roce 2003. Snímač otáček.
Jačejka
Odborník

Zpět na Mýty a skutečnost, dohady a fakta