Fórum portálu CS PVO 1950-1992

Historie PVOS, PVO PV, RTV, PLD, PLRV a SL slovem i obrazem...

3. velitelský(á) roj(letka) - Žatec

Přímo podřízené útvary divize, mimo útvary RTV, PLRV a pluky SL.

Moderátor: Netopýr

Příspěvekod Netopýr » 20.02. 2008 14:34

Loc.:

1961 (1967) – 1974
Netopýr
Šéfmoderátor

Příspěvekod Jačejka » 21.07. 2016 19:04

Asi roj vrtulníků Mi-17 byl dislokován na letišti v Žatci u 11.slp. Bylo to v letech překotných reorganizací 1991-1993.
Velitelem byl kapitán Ing. Kačerovský, spolu s ním většinou létal npor. Vydra.
Pokud to šlo, létal jsem s nimi na prověrky stavu u rot a praporů brigády. Mám na ně ty nejlepší vzpomínky. Za jejich pomoci jsme dokázali během jednoho dne zkontrolovat všechny radiotechnické roty u brigády. Přistát dokázali téměř všude. Však se na mě inženýr divize major Campr často zlobil kvůli možnosti poškození motorů při přistání na nezpevněných plochách.
Jačejka
Odborník

Re: 3. velitelský(á) roj(letka) - Žatec

Příspěvekod Netopýr » 23.07. 2016 11:47

Jačejka píše:Asi roj vrtulníků Mi-17 byl dislokován na letišti v Žatci u 11.slp. Bylo to v letech překotných reorganizací 1991-1993.
Velitelem byl kapitán Ing. Kačerovský, spolu s ním většinou létal npor. Vydra.
Pokud to šlo, létal jsem s nimi na prověrky stavu u rot a praporů brigády. Mám na ně ty nejlepší vzpomínky. Za jejich pomoci jsme dokázali během jednoho dne zkontrolovat všechny radiotechnické roty u brigády. Přistát dokázali téměř všude. Však se na mě inženýr divize major Campr často zlobil kvůli možnosti poškození motorů při přistání na nezpevněných plochách.

To mě, Sváto, také napadlo. ;)
Ale, já mám pocit, že to už v těch letech, co uvádíš, byla dávná historie.... :(
Ten roj byl zrušen nejspíše už v roce 1974 (nebo 1977). Vy jste pravděpodobné létali s kluky z "dopravky", kde byly ve Kbelých, vyčleněny vrtulníky pro tzv. "kontrolní oblety", které si - na vyžádání - "objednávala" divize.
Netopýr
Šéfmoderátor

Zpět na 3.d PVOS - Žatec